جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 48628
  تاریخ انتشار : 25 اسفند 1392 14:53
  تعداد بازدید : 1382

  رئیس کل دادگستری کرمان:

  نگاه مادی و درآمدی در حوزه وکالت اشتباه است

  رئیس کل دادگستری استان کرمان نگاه مادی و درآمدی در حوزه وکالت و نگاه آماری در حوزه قضاوت را اشتباه دانست.

  reis-kol-dar.ker.jpg

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، حجت‌الاسلام والمسلمین علی توکلی در هفتمین نشست وکلا و مشاورین حقوقی با قضات دادگستری شهرستان رفسنجان، با بیان این‌که «بعضی از مشاغل در معرض آسیب‌ها و تهدیدات بیشتری قرار دارند» گفت: قضاوت و وکالت از جمله این مشاغل هستند که از خداوند باید بخواهیم لحظه‌ای حتی به اندازه پلک زدن چشم ما را به خودمان واگذار نکند.

   

  وی ادامه داد: سلامت، صداقت، حسن‌خلق، دلسوزی، وعده نابجا ندادن 5 اصل موفقیت یک وکیل در کار وکالت می‌باشد و برای اصلاح رفتار خود باید این اصول را در خود تقویت کرد.

   

  نماینده قوه قضائیه در استان کرمان یادآور شد: بعضی از قوانین حقوقی و جزایی و کیفری موجود خشک و انعطاف ناپذیرهستند و باعث بروز مشکلاتی شده‌اند، اما باید به قانون احترام بگذاریم و همیشه در کارها راه قانونی را پیش بگیریم نه خدای ناکرده راه‌های غیرقانونی و پر درآمد دیگر را.

   

  وی با بیان این‌که «وکلا باید صداقت در کار داشته باشند و بطور مثال از ابتدای کار مبلغ واقعی حق‌الوکاله را درج کنند تا تمبر مالیاتی آن درست محاسبه شود» گفت: رعایت ارزش‌های اخلاقی در تدوین لوایح را جدی بگیرید.

   

  این مقام قضائی با بیان این‌که «در خصوص وکالت در پرونده‌ها، پرونده‌های خانواده نیاز به وکیل ندارد زیرا باعث عدم سازش و ایجاد تنش در بین خانواده‌ها می‌شود» گفت: باید در مورد وکالت در پرونده‌ها به این نکته توجه داشت که وکلای مرد موکل مرد و وکلای زن موکل زن اتخاذ نمایند.

   

  این مقام قضائی گفت: باید جایگاه و حرمت وکلا توسط همکاران قضائی و اداری دادگستری حفظ شود.

   

  توکلی با بیان چند توصیه اخلاقی گفت: از زمین خوردن دیگران خوشحال نشوید، چون نمی‌دانیم که روزگار در آینده چه بسر خودمان می‌آورد.

   

  وی افزود: هیچگاه یاد خدا و معاد را فراموش نکنید زیراکه فراموشی این 2 باعث گمراهی می‌شود و اگر در زندگی این دو اصل فراموش شود، نباید انتظار داشته باشیم که اعتبار و آبرو و توفیق و عاقبت بخیری داشته باشیم.

   

  توکلی گفت: ایرادات، مشکلات و انتقادات خود را در اینگونه جلسات مطرح کنید تا با کمک هم و همفکری راه حل مناسب‌تری را برای برون رفت از مشکلات پیدا کنیم.

   

  توکلی در پایان با بیان این‌که «قضات و وکلا اگر اعتباری دارند حاصل تلاش خودشان است و از دیگران کسب نکرده‌اند» گفت: اعتبار چندین ساله کاری خود را در عرصه وکالت با ورود به یک پرونده خاص، خدشه‌دار نکنید.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28627436
اکنون :
81