جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35880
  تاریخ انتشار : 25 مهر 1392 9:51
  تعداد بازدید : 421

  منصوری آرانی در تشریح سفر هیأت پارلمانی ایران به الجزایر:

  سبحانی نیا مسئول پیگیری اجرای قراردادهای گذشته میان ایران و الجزایر شد

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تشریح سفر هیأت پارلمانی ایران به الجزایر، گفت: بروجردی و جهانگیری در آینده ای نزدیک از همتایان الجزایری خود برای سفر به ایران دعوت می کنند.

  سبحانی نیا مسئول پیگیری اجرای قراردادهای گذشته میان ایران و الجزایر شدعباسعلی منصوری آرانی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح سفر هیأُت پارلمانی ایران به الجزایر، گفت: این هیأت به ریاست علاءالدین بروجردی و همراهی من، حسین سبحانی نیا و آشوری تازیانی انجام شد.

  نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشترکات دو کشور ایران و الجزایر در عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، افزود: کشور الجزایر یکی از مهمترین کشورها در عالم اسلام است به طوری که این کشور انقلابی در جریان انقلاب خود یک و نیم میلیون شهید را تقدیم راه آزادی کرد.

  وی با بیان اینکه الجزایر در جریان جنگ تحمیلی عراق علیه ملت ایران مواضع مناسبی را اتخاذ کرد، تصریح کرد: ضدیت این کشور با رژیم صهیونیستی و مشترکاتش در حوزه سوریه زمینه افزایش ارتباطات را میان ایران و الجزایر فراهم می کند.

  عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به تشکیل کمیته مشترکی در دیدار گذشته نخست وزیر الجزایر با معاون اول رئیس جمهور ایران، گفت: به طور حتم این اقدامات و تشکیل کمیته های اقتصادی و سیاسی می تواند در بهبود روابط دو کشور تأثیرگذار باشد.

  وی با اعلام اینکه هیأت پارلمانی ایران در سفر به الجزایر با نخست وزیر، رئیس مجلس سنا، رئیس مجلس شورا، رئیس کمیسیون امنیت ملی پارلمان، وزیر امور خارجه و معاون پارلمانی رئیس جمهور این کشور دیدار کرد، افزود: نخست وزیر الجزایر در این دیدار تأکید کرد ایران بزرگترین قدرت منطقه است و باید در جهت تعمیق روابط بین دو کشور برنامه ریزی و تلاش کرد.

  منصوری آرانی با اشاره به دیدار هیأت پارلمانی ایران با وزیر امور خارجه الجزایر افزود: در این دیدار مقام الجزایری بر حق مسلم استفاده ایران از فناوری صلح آمیز هسته ای و حمایت الجزایر از این موضوع تأکید کرد.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بروجردی در این سفر حسین سبحانی نیا را به عنوان رئیس کمیته ای برای پیگیری و ارتقا روابط اقتصادی و سیاسی میان ایران و الجزایر تعیین کرد، یادآور شد: قرار است سبحانی نیا قراردادهای گذشته میان ایران و الجزایر را بررسی و برای اجرایی شدن آنها برنامه ریزی کند.

  وی با اشاره به بازتاب گسترده رسانه ای سفر هیأت پارلمانی ایران به الجزایر، تصریح کرد: باوجود بازتاب رسانه ای این دیدارها، صداوسیما هیچ اقدامی برای پوشش این سفر انجام نداد.

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اعلام اینکه به طور حتم در آینده ای نزدیک توافقنامه های جدید اقتصادی، فرهنگی و سیاسی میان دو کشور ایران و الجزایر امضا و اجرای توافقنامه های قبلی پیگیری می شود، گفت: علاءالدین بروجردی و اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در آینده ای نزدیک از همتایان الجزایری خود برای سفر به ایران دعوت می کنند./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
50