جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35869
  تاریخ انتشار : 25 مهر 1392 9:11
  تعداد بازدید : 420

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:

  شن هاي روان منطقه سيستان, نتيجه عدم توجه اساسي به درياچه هامونست

  رييس سازمان مديريت بحران کشور که به منظور بررسي معضلات و مشکلات ناشي از هجوم شن هاي روان در منطقه سيستان به سر مي برد گفت: خشک شدن تالاب هامون خسارات جبران ناپذيري به مناطق سيستان وارد کرده است .

  حسن قدمي که از مناطق تحت تاثير شن هاي روان در شهرستان هاي هيرمند و زهک سفر کرده است تصريح کرد: عدم آورد رودخانه ي هيرمند که منجر به خشک شدن تالاب هامون و لم يزرع شدن مزارع کشاورزي روستاييان گرديده و همچنين وزش بادهاي 120 روزه(موسمي) حرکت ماسه هاي بادي و شن هاي روان از بستر تالاب را به شدت افزايش داده است .
  وي به تاثير جبران ناپذير پديده خشکسالي در اين منطقه و درياچه هامون اشاره کرد و گفت: علاوه بر تهديد سلامت و بهداشت عمومي اهالي ، ايجاد مشکلاتي نظير مدفون شدن منازل روستايي،مسدود شدن مسير کانال ها و انهار سنتي،تخريب اراضي کشاورزي، از بين رفتن بافت لايه ي حاصلخيز خاک،افزايش تصادفات جاده اي و افزايش خسارت به تاسيسات زيربنايي را باعث گرديده است .
  گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان مديريت بحران کشور به نقل از مديريت بحران استان سيستان و بلوچستان حاکي است : در مجموع از ابتداي سال جاري تا کنون ميزان خسارات وارده به بخش هاي کشاورزي،تاسيسات زيربنايي و سلامت بالغ بر 115 ميليارد ريال برآورد گرديده است.

   

  منبع خبر

  http://www.yjc.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
36