جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35866
  تاریخ انتشار : 25 مهر 1392 8:34
  تعداد بازدید : 377

  انتقاد عفو بین الملل از بازداشت مهاجران در روسیه

  دنیس کریووشف، پژوهشگر حوزه روسیه و عفو بین الملل گفت: اقدام پلیس روسیه برای بازداشت بیش از 1200 مهاجر به منظور پیدا کردن یک قاتل، کاری نژادپرستانه و به طور قطع غیرقانونی است.

  dw2.jpg

  آخر هفته گذشته یک مرد قومی روس در یکی از مناطق مسکو، پایتخت این کشور در نتیجه اصابت 25 ضربه چاقو از سوی یک فرد ناشناس جان خود را از دست داد. این حادثه خشم جمعیت زیادی از مردم روسیه را برانگیخت. معترضان در واکنش به این حادثه به منازل مهاجران حمله کردند و شیشه‌های آن را شکستند. آن‌ها همچنین مغازه‌های متعلق به مهاجران را به آتش کشیدند و روی دیوارهای آن علامت نازی را رسم کردند. گزارشات حاکی از آن است که قاتل یک مهاجر از کشورهای آسیای مرکزی و یا قفقاز است. روز گذشته پلیس اعلام کرد یک مرد آذربایجانی متهم اصلی این پرونده است ولی هویت وی را فاش نکرد. اخیرا اقدامات نژادپرستانه علیه مهاجران در روسیه شدت یافته است اما پلیس همواره نسبت به این حوادث بی‌توجهی کرده است. گفته می‌شود برخی ازا ین مهاجران تاکنون آزاده شده‌اند، اما اغلب آنها مورد جریمه و حبس قرار می‌گیرند و حتی ممکن است مسترد شوند.

   

  دنیس کریووشف در ادامه از مقامات روس خواست تا با به کارگیری اقدامات لازم و مبارزه با جرایم ناشی از آنچه باورهای نژادپرستانه در این کشور خوانده است، از وقوع حوادث مشابه در آینده جلوگیری و به سیاست‌های نژادپرستانه پایان دهند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
20