جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35733
  تاریخ انتشار : 22 مهر 1392 15:27
  تعداد بازدید : 1256

  حقیقت پور مطرح کرد:

  دستیابی به رویکرد کلان نگر در قوه مقننه، در گرو استانی شدن انتخابات مجلس

  نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ایجاد رویکرد کلان نگر در نمایندگان را موجب توسعه اساسی در کشور دانست.

  دستیابی به رویکرد کلان‌نگر در قوه مقننه، در گرو استانی شدن انتخابات مجلسبه گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ منصور حقیقت پور، عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت درباره طرح تعدادی از نمایندگان برای استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: هر اندازه نگاه نمایندگان به رویکرد کلان نگر نظام جمهوری اسلامی نزدیک تر باشد، به توسعه اساسی مملکت کمک خواهد کرد.
  نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، اجرایی شدن این طرح را موجب بالاتر رفتن تراز نمایندگان دانست و افزود: اگر نگاه بخشی و کوچک به نگاه استانی تبدیل شود، به اصل کلی کشور مبنی بر ملی نگری، نزدیک تر خواهد شد.
  وی در پاسخ به این سوال که آیا در چنین حالتی، مسائل شهرها و روستاهای کوچک مغفول واقع نخواهد شد، توضیح داد: اکنون این مدل در استان تهران اجرا می شود و تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر جزو یک حوزه انتخابیه هستند و اینگونه نیست که مسائل شهری و روستایی استان تهران مورد توجه نباشد.
  نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به اینکه استان تهران الگوی طرح استانی شدن انتخابات مجلس بوده، ادامه داد: اگر مجلس روی این طرح اتفاق نظر داشته باشد و شورای نگهبان مخالفتی نکند، رویکرد خوبی پایه گذاری خواهد شد.
  به گزارش مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: این طرح مسبوق به سابقه است و پیش از این نیز در مجلس تصویب شده ولی شورای نگهبان ایراداتی به آن داشته که مورد اصلاح قرار نگرفته و اکنون فرصت خوبی است تا چنین کاری صورت گیرد./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
12