جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35732
  تاریخ انتشار : 22 مهر 1392 15:10
  تعداد بازدید : 437

  جلیلی با اشاره به آغاز مجدد روابط دیپلماتیک ایران و انگلیس، مطرح کرد:

  ارتقای سطح روابط ایران و انگلیس، در صورت رعایت حقوق دو کشور

  عضو کمیسیون برنامه مجلس، با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی به صورت مادام العمر با کشوری قطع رابطه نمی کند، ارتقای سطح روابط ایران و انگلیس را منوط به رعایت حقوق دو کشور دانست.

  ارتقای سطح روابط ایران و انگلیس، در صورت رعایت حقوق دو کشوربه گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ اسماعیل جلیلی، عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به از سرگیری روابط ایران و انگلیس در سطح کاردار، گفت: احترام متقابل بین کشورها اولین گام در مبانی اصولی روابط بین الملل است؛ کشورها به حقوق همدیگر احترام بگذارند و اقداماتی بر علیه آن رژیم یا حکومت سیاسی نداشته باشند.
  نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی افزود: هر نوع برخورد یا ایجاد تعارض و تضاد در این روند، منجر به قطع رابطه خواهد شد و بنابراین، رویکردی که اروپایی ها در مورد تلاش برای ایجاد اختلال در رژیم سیاسی ایران داشتند، مصداق مثل خودکرده را تدبیر نیست، می شود.
  جلیلی بیان کرد: هیچ کشوری اجازه نمی دهد تا کشور دیگر در حاکمیت داخلی او مداخله و اخلالگری کند و از خودش دفاع می کند؛ غرب باید بپذیرد اشتباه کرده و شرایطی را به وجود آورده که قطع ارتباط ایران با برخی کشورها را موجب شده است.
  وی تصریح کرد: با این قطع ارتباط، اتفاق خاصی نیفتاده و هویت نظام جمهوری اسلامی به عنوان یک کشور مستقل، با فرهنگ غنی، پیشینه کاملا مشخص و افق روشن رو به آینده پابرجاست و ایران یک عضو موثر در نظام بین الملل است که قواعد بازی را بر اساس رویکرد دموکراتیک رعایت کرده و از سایر کشورها نیز خواسته تا این رویکرد را مد نظر قرار داشته باشند.
  نماینده مردم در مجلس نهم، همچنین ایران را عضوی از منطقه حساس خاورمیانه توصیف کرد که نمی تواند بپذیرد اطراف او دائما تحت تهدید و فشار باشد و اگر عواملی از این دست، اثر منفی بر منطقه داشته باشند، قطعا عکس العمل نشان می دهد.
  جلیلی گفت: اگر حقوق و  ملی متقابل هر دو کشور ایران و انگلیس رعایت شود، سطح روابط ارتقا پیدا می کند؛ زیرا اینگونه نیست که جمهوری اسلامی به صورت مادام العمر با کشوری قطع رابطه کند.
  وی با اشاره به اینکه در دولت فعلی، دیپماسی خارجی به سمت بهبود روابط با کشورها پیش می رود، تاکید کرد: کشورها در یک سازمان جهانی زندگی می کنند و متاثر از یکدیگر هستند؛ لذا ارتباطات در نظام بین الملل نمی تواند قطع باشد.
  به گزارش مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)، عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت بر ضرورت تعریف میزان تاثیر و تاثر کشورها از یکدیگر تاکید کرد و گفت: به تناسب اعتمادسازی و میزان رعایت اصول بین المللی، سطح رابطه میان دو کشور بالاتر می رود تا جایی که به اتحاد می رسند و کشورها متحد یکدیگر می شوند.
  به دنبال توافق ظریف و هیگ، وزرای امور خارجه ایران و انگلیس، دو کشور اقدام به انتخاب کاردار برای انجام امور دیپلماتیک کردند./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
51