جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 35721
  تاریخ انتشار : 22 مهر 1392 14:43
  تعداد بازدید : 1394

  مدیرکل محیط زیست گیلان خبر داد:

  5 ماه حبس تعزیری برای متخلفان شکار در گیلان

  مدیرکل محیط زیست گیلان گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان از تدبیر قاضی پرونده برای تخلف شکار یک راس بز وحشی در منطقه شکار ممنوع اشکورات تقدیر به عمل می آورد.

  5-288.jpg

  امیر عبدوس در جلسه محیط زیست گیلان گفت: با پیگیری جدی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر در پرونده تخلف شکار یک راس بز وحشی در منطقه شکار ممنوع اشکورات این شهرستان، و تقاضای اشد مجازات برای متخلف، قاضی پرونده با هوشمندی در رای بدوی، این شکارچی متخلف را به مجازات درجه 7 و تحمل پنج ماه حبس تعزیزی و توقیف سلاح مکشوفه به نفع دولت (به عنوان وسیله ارتکاب جرم) محکوم کرد.

   

  محکومیت به 5 ماه حبس تعزیری برای متخلفین شکار در استان گیلان کم سابقه بوده و اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان از تدبیر قاضی پرونده تقدیر به عمل می آورد.

   

  همچنان که در اطلاع رسانی های گذشته نیز تاکید شده است در استان گیلان با توجه به فراگیر شدن همیاران محیط زیست و علاقمندی ریشه دار مردم به حیات وحش عملا راه بر ارتکاب تخلف شکار و فرار از چنگال قانون و عدالت بر متخلفین بسته است و چنانچه جرمی بوقوع پیوست اطلاعات آن در کسری از ساعت به مامورین حفاظت محیط زیست استان منعکس و متخلفین به سزای اعمال خلاف خود خواهند رسید.

   

  منطقه شکار ممنوع اشکورات با مساحتی معادل 30 هزار و 347 هکتار یکی از مهمترین زیستگاههای کل و بز در استان و کشور محسوب شده و بوسیله پاسگاه سرمحیط بانی ارکم در شهرستان رودسر و همکاری پاسگاه سرمحیط بانی دیلمان و درفک حفاظت می شود.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
51